Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya danışmanlığı ile, sitenize ve size özel  sosyal medya uzmanlarımız birim/maliyet ile  sizin için çalışmalar sağlamaktadır. Sosyal Medya danışmanlığı hizmetimiz; Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter, TikTok, Youtube gibi sosyal medya platformları/mecraları için, reklamların planlanması, oluşturulması ve yapılandırılması, görsellerin hazırlanıp sayfalarınızın günümüz gereksinimlerini karşılar hale getirilmesi ile sektörünüze ve size özel olarak sunulan bir danışmanlık hizmetidir.

Sosyal Medya Danışmanlığı (Hizmet)

Sosyal medya hesaplarının nasıl kullanılması gerektiği, hesapların büyümesi için yapılması gereken işlemler, kriz anlarında izlenecek yollar, imaj yönetimi yöntemlerini sosyal medya danışmanlığı hizmetleri kapsamına girer. Sosyal medya günümüzde kişiler, kurumlar ve şirketler tarafından çok aktif olarak kullanılmaktadır. Dijital dünyada popülerliği kişilerden kurumlara herkesi etkilemektedir.

İnternet üzerindeki platformların genel adı sosyal medyadır. Kurumlar ve şirketler hedeflerindeki kitleye sosyal medya aracılığı ile ücret ödemeden ulaşabilmektedir. Bir nevi ücretsiz reklam vazifesi görmektedir. Kişiler de sosyal medya hesaplarından tarzını, düşüncesini kolaylıkla aktarabilmektedir. Markalar ise yeni trendlerini hesapları üzerinden çok daha hızlı bir şekilde paylaşmaktadır. 

Sosyal Medya Danışmanlığı Gerekli midir?

Kişiler, kurumlar, şirketler İnstagram, Facebook, Youtube, Snapchat gibi sosyal medya unsurlarını tanıtım tercihlerine göre kullanmaktadır. Fotoğraf ve kısa videolarla tanıtım yapmak için İnstagram, videolar için Youtube, kurumsal paylaşımlar için Linked, eğlence odaklı paylaşımlar için Snapchat gibi platformlar kullanılır. Daha birçok platform kişilerin ve kurumların ihtiyaçlarına hizmet etmektedir. Sosyal medya danışmanlığı hizmetlerimiz bütün platformlar için geçerlidir.  

Diğer mecralara oranla sosyal medyanın erişebilirliği daha yüksektir. Hesaplar danışmanlığımız çerçevesinde daha aktif ve etkin bir şekilde sonuç verebilir. Daha geniş kitleye etkileyici bir şekilde ulaşmak için danışmanlık almak doğru olacaktır. 

Sosyal Medyada Danışmanlığı Ne Yapar?

Kişisel veya kurumsal hesapları açıp etkili olmasını beklemek bir hayaldir. Canlı kalabilmek ve etkili olabilmek için firmamızın sosyal medya danışmanlığı önderliğinde;

  • İçerik düzenli bir şekilde beslenmelidir. Firmamız içeriği sosyal medyaya uygun hale getirir.
  • Hesaplar düzenli takip edilerek müşteri memnuniyeti adına takipçi yorumlarına anında cevap verilir.
  • Sosyal medya uygun programlarla takip edilerek hesabın popülerliği artırılır.
  • Hesabın sahibi marka ile ilgili oluşabilecek krizler önceden tespit edilir. Senaryolar çıkarılarak gerekli önlemler alınır.
  • Seo uyumlu metinler ve görseller seçilerek aramalarda ilk sıralarda çıkması sağlanır.

sosyal medya limon bilişim limon sosyal medya